Zasada działania PST  
W zdrowym stawie ruch generuje delikatne przepływy elektryczne odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie, dobrą kondycję oraz procesy regeneracyjne chrząstki, więzadeł, ścięgien oraz kości. W przypadku artrozy lub urazu następuje zakłócenie tego przepływu, a co za tym idzie zakłócenie procesu regeneracji chrząstki stawowej.

Terapia PST® polega na użyciu specyficznych, zmiennych sygnałów, w taki sposób, aby zastąpić fizjologiczny impuls, odpowiedzialny za odnowę komórek. Skutkiem tego jest nie tylko znaczne obniżenie bólu, ale także zauważalna, przy pomocy zdjęć RTG, regeneracja tkanki chrzęstnej, kostnej oraz więzadeł.Leczenie bez interwencji chirurgicznej i leków!
Sygnał PST®Intensywność prostokątnych impulsów PST®  zawiera się w zakresie między 0,5 i 1,5 mili-Tesla, natomiast częstotliwość mieści się w zakresie 10 i 20 Hz. Tak więc PST® oddziałuje przy względnie niskiej częstotliwości, a co się tyczy siły pola - w małym zakresie energetycznym. Wzór sygnału jest chroniony 53 patentami.

Co leczy PST®?:

  • Osteoartroza (wszelkie zmiany zwyrodnieniowe stawów)

  • Tendopatie / entezopatie (uszkodzenia więzadeł, ścięgien oraz mięśni)

  • Nagłe urazy i przeciążenia układu kostno-stawowego (złamania, pęknięcia kości, zwichnięcia)

  • Dyskopatie (zwyrodnienia odcinka szyjnego oraz lędźwiowego kręgosłupa, paraliż jamników)

  • Zapalenie stawów o podłożu reumatoidalnym

  • Rehabilitacja poperacyjna (pozytywnie wpływa na przebieg leczenia oraz na szybsze i pewniejsze przywrócenie funkcji stawów (skraca okres gojenia tkanek łącznych oraz zrost kości o 50% )Jak wygląda terapia?:

Na leczony staw lub obszar ciała umieszcza się specjalny pas zawierający cewki elektromagnetyczne, które generują specyficzne, zbliżone do fizjologicznych sygnały pulsacyjne. Urządzenie PST®, może być w łatwy sposób aplikowane zarówno na kręgosłup, stawy biodrowe, staw kolanowy, łokciowy oraz inne chore miejsca. Należy jednak pamiętać, że terapii PST® nie można stosować jednocześnie na różne stawy (wyjątek stanowi obręcz barkowa i miednica).

Metoda ta jest zupełnie bezbolesna i odbywa się w obecności właściciela - dlatego też zwierze podczas całego zabiegu pozostaje spokojne i zrelaksowane.

Koncepcja najskuteczniejszej terapii obejmuje od 9 do 12 zabiegów, każdy po 30 minut, przeprowadzane dzień po dniu. Jeżeli nie ma możliwości kontynuacji, to po pięciu zabiegach możliwa jest dwudniowa przerwa. Po przerwaniu zabiegów na dłuższy okres niż 48 godzin, należy powtórzyć całą sesję terapeutyczną. Okres rekonwalescencji trwa 6-8 tygodni, licząc od ostatniego zabiegu, a efekt terapeutyczny utrzymuje się aż do 2 lat!.

Kontakt:
Aneta Porębińska - konsultant PST-Vet®
tel.: 609 231 505
AntyUbezpieczalnia
PRESIDENT
CKM Włókniarz
AZS Częstochowa
Raków Częstochowa
Wykorzystywanie tekstów oraz materiałów graficznych zawartych na stronie bez zgody autorów surowo zabronione!
Copyright © 2008-2019 PST-Polska.pl