Działanie PST Vet

W zdrowym stawie ruch generuje delikatne przepływy elektryczne odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie, dobrą kondycję oraz procesy regeneracyjne chrząstki, więzadeł, ścięgien oraz kości. W przypadku artrozy lub urazu następuje zakłócenie tego przepływu, a co za tym idzie zakłócenie procesu regeneracji chrząstki stawowej.

Terapia PST® polega na użyciu specyficznych, zmiennych sygnałów, w taki sposób, aby zastąpić fizjologiczny impuls, odpowiedzialny za odnowę komórek. Skutkiem tego jest nie tylko znaczne obniżenie bólu, ale także zauważalna, przy pomocy zdjęć RTG, regeneracja tkanki chrzęstnej, kostnej oraz więzadeł.

Co leczy PST®?:

Jak wygląda terapia?

Na leczony staw lub obszar ciała umieszcza się specjalny pas zawierający cewki elektromagnetyczne, które generują specyficzne, zbliżone do fizjologicznych sygnały pulsacyjne. Urządzenie PST®, może być w łatwy sposób aplikowane zarówno na kręgosłup, stawy biodrowe, staw kolanowy, łokciowy oraz inne chore miejsca. Należy jednak pamiętać, że terapii PST® nie można stosować jednocześnie na różne stawy (wyjątek stanowi obręcz barkowa i miednica).

Metoda ta jest zupełnie bezbolesna i odbywa się w obecności właściciela - dlatego też zwierze podczas całego zabiegu pozostaje spokojne i zrelaksowane.

Koncepcja najskuteczniejszej terapii obejmuje od 9 do 12 zabiegów, każdy po 30 minut, przeprowadzane dzień po dniu. Jeżeli nie ma możliwości kontynuacji, to po pięciu zabiegach możliwa jest dwudniowa przerwa. Po przerwaniu zabiegów na dłuższy okres niż 48 godzin, należy powtórzyć całą sesję terapeutyczną. Okres rekonwalescencji trwa 6-8 tygodni, licząc od ostatniego zabiegu, a efekt terapeutyczny utrzymuje się aż do 2 lat!.
Zalecenia PST

Artroza

Bóle stawów

Bóle kręgosłupa

Ból kolana

Fizjoterapia

Fizykoterapia

Rehabilitacja

Magnetoterapia

Kontakt

Piotr Witkowski

ul. Jagiellońska 67 / 71

42-200 Częstochowa

e-mail: biuro@pst-polska.pl

tel. 607 694 549

Mapa dojazdu