PST Tinnitus

Centrum PST w Częstochowie oferuje Państwu możliwość poddania się terapii PST® Tinnitus, leczącej szumy uszne (tinnitus auris).


Prawie każda dorosła osoba doświadczyła kiedyś objawów polegających na odczuwaniu efektów dźwiękowych w uszach lub w głowie przy braku bodźca akustycznego w otoczeniu. Słyszane dźwięki mogą przyjmować różną postać: szumu, stukania, dzwonienia, brzęczenia, gwizdania, buczenia, pisku, syczenia itp. Zróżnicowane może być również natężenie dźwięków - od ledwie uchwytnych do irytująco głośnych.

Co roku odnotowuje się ponad 300.000 przypadków zachorowań na tinnitus.

Osoby cierpiące na tinnitus nie potrafią stłumić słyszanych dźwięków. Nieustanny hałas może powodować u nich liczne skutki uboczne, takie jak:
- napięcie emocjonalne,
- zaburzenia snu,
- trudności z koncentracją i porozumiewaniem się,
- zmęczenie,
- stany depresyjne.

Tinnitus jest schorzeniem posiadającym wiele możliwych podłoży. Nie zawsze wina leży po stronie właściwego układu słuchowego. Przyczynami powstawania szumów usznych mogą być:
- stres, napięcie,
- ekspozycja na zbyt silny bodziec akustyczny (praca w nadmiernym hałasie),
- infekcja górnych dróg oddechowych,
- nadciśnienie tętnicze.


Czym jest PST® Tinnitus?

Urządzenie medyczne PST® Tinnitus jest modyfikacją opatentowanego urządzenia PST do leczenia różnorodnych schorzeń aparatu ruchu. Obie metody terapii (PST® Tinnitus oraz Terapia Sygnałem Pulsacyjnym - PST®) zostały opracowane na Uniwersytecie Yale przez amerykańskiego biofizyka dr Richarda Markolla.


Zasada funkcjonowania PST® Tinnitus:

PST® Tinnitus, jako terapia, bazuje na doświadczeniach wywodzących się z nauk przyrodniczych. Zasada jej działania związana jest z fizjologicznymi i biologicznymi reakcjami, które zachodząc w zdrowych tkankach wywołują odpowiednie procesy biologiczne podtrzymujące zdolności regeneracyjne organizmu.


W przypadku sygnałów PST® Tinnitus, wykorzystane są słabe impulsy elektryczne przenoszone przez pole elektromagnetyczne. Opatentowane pulsujące sygnały PST® Tinnitus charakteryzują się oryginalnym wzorcem. pozytywnie stymulują organizm do regeneracji uszkodzonych tkanek.


Funkcją terapii przy pomocy PST® Tinnitus jest odwzorowanie sygnałów organizmu odpowiadających za zdolności regeneracyjne i pobudzenie go do uruchomienia procesu samoleczenia uszkodzonych tkanek.


Terapia PST® Tinnitus

Terapia PST® Tinnitus składa się z dwunastu jednogodzinnych zabiegów, odbywających się w następujących po sobie dniach.

Leczenie z zastosowaniem PST® Tinnitus jest bezbolesne i nie posiada żadnych znanych skutków ubocznych. Jako terapia medyczna, powinna być ona stosowana wyłącznie przez lekarzy lub certyfikowanych terapeutów. Po uzyskaniu diagnozy potwierdzonej przez lekarza, pacjent może zostać poddany terapii.


Skuteczność terapii PST® Tinnitus

Technologia PST® Tinnitus jest rezultatem prawie 30 lat badań, rozwoju oraz innowacji.
Na podstawie licznych badań klinicznych wykonanych w wielu ośrodkach naukowych na świecie potwierdzono bardzo wysoką, sięgającą 75-80 procent skuteczność tego leczenia.PST® Tinnitus to innowacyjna metoda terapeutyczna:

- bezbolesna,
- bezinwazyjna,
- bez skutków ubocznych
- dająca wysoką skuteczność
z długotrwałych efektem terapeutycznym.Małgorzata Urbańska – Tel. 728113426
Zalecenia PST

Artroza

Bóle stawów

Bóle kręgosłupa

Ból kolana

Fizjoterapia

Fizykoterapia

Rehabilitacja

Magnetoterapia

Kontakt

Piotr Witkowski

ul. Jagiellońska 67 / 71

42-200 Częstochowa

e-mail: biuro@pst-polska.pl

tel. 607 694 549

Mapa dojazdu